Aplikace WhatsApp hlásila výpadky, postupně obnovuje provoz

Služby komunikační aplikace WhatsApp po celosvětovém výpadku postupně obnovují provoz. Platforma v úterý dopoledne až dvě hodiny nefungovala uživatelům v Asii, Africe, Americe ani v Evropě, včetně České republiky. Návrat k normálnímu fungování služeb začali hlásit uživatelé v Indii i jinde, informovala agentura Reuters. Americká společnost Meta Platforms, která je vlastníkem WhatsAppu, důvody výpadku ani jeho rozsah nesdělila.

Praha (Aktualizováno: 11:42 25. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aplikace WhatsApp

Aplikace WhatsApp | Foto: Fotobanka Pixabay

Podle služby Downdetector, která sleduje hlášení o výpadcích internetových služeb, začali lidé hlásit problémy kolem 9.00 SELČ. Služby se začaly vracet k normálu asi o dvě hodiny později.

Ve Spojených státech se počet hlášení pohyboval v řádu tisíců, v Británii v horních desítkách tisíců a v České republice vystoupal na 2600. Výpadek ale patrně zasáhl výrazně větší počet uživatelů.

Společnost Meta Platforms se dříve jmenovala Facebook. Loni na začátku října způsobila chybná změna konfigurace několikahodinový výpadek internetových služeb sociální sítě Facebook, sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme