Další zneužití dat uživatelů Facebooku. Sociální síť zastavila přístup firmě CubeYou

Společnost Facebook pozastavila přístup společnosti pro analýzu dat CubeYou poté, co server CNBC zjistil, že tato firma sbírá informace o uživatelích prostřednictvím kvízů, které měly být pro "neziskový akademický výzkum". Takto získaná data pak CubeYou sdílela s obchodníky.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Scénář je velmi podobný tomu, jakým způsobem získala neoprávněný přístup k uživatelským účtům Facebooku společnost Cambridge Analytica.

Facebook nám přerostl přes hlavu, říká Jourová. Zneužití dat se mohlo týkat až 2,7 milionu Evropanů

Číst článek

Případ CubeYou podle serveru CNBC značí, že shromažďování dat z kvízů a jejich využívání pro marketingové účely zdaleka není ojedinělé.

Už skutečnost, že CubeYou mohla nesprávně označit účel kvízů a Facebook jí v tom nezabránil, dokud CNBC na problém neukázala, znamená, že společnost nemá nad svou sociální sítí velkou kontrolu.

Facebook namítá, že chybná označení nemůže kontrolovat. Serveru sdělil, že pozastaví všechny aplikace CubeYou až do řádného vyšetření případu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme