V Karlových Varech vyvrcholila historická automobilová rallye

Do lázeňského centra Karlových Varů dnes dorazily desítky automobilových veteránů. Na dohled známého vřídla totiž vyvrcholil 11. ročník mezinárodní zimní rallye historických vozidel. Na místě cíle sledovaly akci desítky zájemců.

Zimní rallye historických vozidel

Zimní rallye historických vozidel | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

„Startovali jsme před týdnem v německém Wolfsburgu. Za sedm dní jsme urazili téměř dva a půl tisíce kilometrů. Na startu stálo 85 automobilů. Do cíle jich kvůli technickým poruchám dorazilo sedm desítek,“ říká jeden z pořadatelů zimní historické rallye.

00:00 / 00:00

Reportáž Zdeňka Trnky z Karlových Varů v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

V soutěží se totiž objevily vozy, které jsou už zpravidla k vidění pouze v muzeích anebo ve starých dobrodružných filmech.

Nejstarším vozem na trati byl Bentley z roku 1927. Pod jeho dlouhou kapotou se nachází šestiválec o obsahu šest a půl litru.

„Na trati bylo včera i dnes hodně chladno a jediné, co na autě zlobilo, byl klakson,“ říká jeho majitel.

Krasavec Bentley dojel do cíle bez jediného šrámu, zato malý Saab z roku 1967 holandského závodníka na tom byl daleko hůř.

„Jeli jsme z kopce a na sněhu dostali smyk. Dopadlo to ale dobře, odneslo to jen světlo a pravý blatník,“ vysvětluje.

Zdeněk Trnka, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít