Archeologové objevili v Egyptě 17 mumií. Bezprecedentní nález, tvrdí

Archeologové objevili v guvernorátu Mínja ve středním Egyptě 17 mumií a několik sarkofágů. Považují to za bezprecedentní nález. S odkazem na zprávu egyptských úřadů o tom dnes informovala agentura AFP.

Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve středním Egyptě objevili celkem 17 mumií. Tohle je část z nich. | Zdroj: Reuters

„Našli jsme katakomby, ve kterých byly mumie,“ řekl vedoucí egyptského archeologického týmu Saláh Chúlí na tiskové konferenci v pouštní oblasti Túna Al-Gabal, kde se mumie našly a která se nachází asi 200 kilometrů na jih od Káhiry.

„Je to největší nekropole v centrálním Egyptě,“ řekl Chúlí.

Jedna z mumií nalezená v nově objeveném pohřebišti ve středním Egyptě. | Foto: Reuters

Ředitel káhirské fakulty archeologických vykopávek Muhammad Hamza objev označil za „velmi významný“ a „bezprecedentní“. Mumie podle něj pochází z řecko-římské éry, tedy z období mezi 3. stoletím před naším letopočtem a 3. stoletím našeho letopočtu.

Ve středním Egyptě bylo nalezeno i několik sarkofágů. | Foto: Reuters

Egypt doufá, že nové archeologické nálezy posílí cestovní ruch. Od svržení někdejšího prezidenta Husního Mubaraka v roce 2011 totiž turistika značně utrpěla, především kvůli násilnostem. Cestovní ruch tvoří významnou část egyptské ekonomiky a ministerstvo cestovního ruchu v březnu uvedlo, že počet návštěvníků by se mohl v blízké době přiblížit počtu turistů před povstáním.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme