V Argentině našli fosilii Megaraptora. Jednalo se o jednoho z posledních dravých dinosaurů

Paleontologové z argentinského Muzea přírodních věd v pondělí oznámili, že objevili zhruba 70 milionů let staré pozůstatky Megaraptora, který zřejmě patřil k posledním masožravým dinosaurům na Zemi.

Buenos Aires Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Objev Megaraptora byl učiněn v březnu v argentinské jižní provincii Santa Cruz. Po zkoumání fosilií měřících deset metrů experti dospěli k závěru, že šlo dravého dinosaura z konce dinosauří éry. | Foto: Museo Argentino de Ciencias Naturales | Zdroj: Reuters

Objev byl učiněn v březnu v jižní provincii Santa Cruz. Po zkoumání fosilií měřících deset metrů experti dospěli k závěru, že šlo dravého dinosaura z konce dinosauří éry.

Paleontolog Fernando Novas, který za projekt zodpovídá, uvedl, že před 65 miliony let došlo k vyhynutí dinosaurů a nový objev je Megaraptor, který patrně patřil k posledním zástupcům této skupiny.

Megaraptoři měli štíhlejší tělo než Tyrannosaurus rex. Měli také dlouhé svalnaté nohy, které jim umožnily dělat dlouhé kroky a pohybovat se rychleji. K udržování rovnováhy jim přitom sloužil dlouhý ocas. Na palcích měli podle Novase asi 40 centimetrů dlouhé drápy na chytání kořisti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme