Brněnští vědci potvrdili nový typ viru králičího moru v Česku, zvířata na něj umírala už v červenci

V Česku se objevil nový typ viru králičího moru. Potvrdili to vědci z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Chovatelům králíků hromadně umírala zvířata už v červenci, a to na různých místech v Česku. Nový typ viru postihuje králíky každého věku.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Králičí mor je akutní krvácivé onemocnění. Z pohledu veterinárního zákona není králičí mor v seznamu nebezpečných nákaz. | Foto: Victor Larracuente | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Onemocnění trvá proti předchozímu typu déle - zhruba tři až pět dnů. Úmrtnost je ale nižší. V současnosti se připravuje upravená vakcína proti novému typu králičího moru. Podle Státní veterinární správy by měla být k dispozici ještě v srpnu.

Králičí mor je akutní krvácivé onemocnění. Z pohledu veterinárního zákona není králičí mor v seznamu nebezpečných nákaz. Proto se kvůli jeho výskytu nenařizují mimořádná veterinární opatření.

Státní veterinární správa doporučuje chovatelům kromě očkování i opatrnost při nákupu nových zvířat. V Česku je králičí mor od roku 1988.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme