Brněnští vědci potvrdili nový typ viru králičího moru v Česku, zvířata na něj umírala už v červenci

V Česku se objevil nový typ viru králičího moru. Potvrdili to vědci z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Chovatelům králíků hromadně umírala zvířata už v červenci, a to na různých místech v Česku. Nový typ viru postihuje králíky každého věku.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Králičí mor je akutní krvácivé onemocnění. Z pohledu veterinárního zákona není králičí mor v seznamu nebezpečných nákaz. | Foto: Victor Larracuente | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Onemocnění trvá proti předchozímu typu déle - zhruba tři až pět dnů. Úmrtnost je ale nižší. V současnosti se připravuje upravená vakcína proti novému typu králičího moru. Podle Státní veterinární správy by měla být k dispozici ještě v srpnu.

Králičí mor je akutní krvácivé onemocnění. Z pohledu veterinárního zákona není králičí mor v seznamu nebezpečných nákaz. Proto se kvůli jeho výskytu nenařizují mimořádná veterinární opatření.

Státní veterinární správa doporučuje chovatelům kromě očkování i opatrnost při nákupu nových zvířat. V Česku je králičí mor od roku 1988.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme