Pojďte s námi do budoucnosti. Magazín Experiment chystá sérii přednášek a speciální vysílání

Experiment Speciál – to je pět večerů inovací a vizí budoucnosti. Pět dní za sebou můžete na Radiožurnálu slyšet pět témat, která se týkají každého z nás. Přednášky můžete sledovat online a dokonce na ně dorazit, pokud tedy vyhrajete vstupenky. Ta první bude 17. června.

Experiment speciál Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Nováková | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Denně na Radiožurnálu slyšíte reportáže o novinkách v technice nebo problémech, se kterými musí pomáhat věda. Současnost přináší výzvy v podobě sucha, smogu nebo zahlcení informacemi. Co nás čeká dalšího? A jak zvládnout dnešek?

Pozvali jsme řadu expertů z různých oborů, abychom se společně zamysleli nad budoucností – dohromady s vámi. Chceme představit inovace a vize v medicíně, architektuře a dalších oborech. Podívejte se na program a hosty.

Každý večer jiný obor

Půlhodinové rozhovory se speciálními hosty uslyšíte živě každý den od 20.05 na Radiožurnálu.

Přednášky začínají v 19.00 a Radiožurnál je natáčí na video. Živý přenos pojede na webu a Facebooku. Záznamy pak najdete na webu Radiožurnálu.

Jak získat vstupenky?

Od 10. června soutěžíme v Dopoledním Radiožurnálu s Petrem Králem vstupenky zdarma na jednotlivé večery v Praze. Soutěžíme od pondělí do čtvrtka!

Každý den můžete vyhrát dva lístky na přednášky za týden – v pondělí tedy soutěžíte o pondělní program, v úterý o úterní atd. Jakmile vás k tomu moderátor vyzve, napište na e-mail vstupenky@rozhlas.cz větu „Chci vstupenky na Experiment speciál“. Kompletní pravidla soutěží najdete zde.

Odstartujeme architekturou

V pondělí 17. června se vydáme do pražského CAMPu. Tématem budou architektura, bydlení a nové materiály. Večerem provedou Lucie Výborná a Vojtěch Koval. Pozvání přijala také první dáma české architektury Eva Jiřičná a tak se můžete těšit na speciální rozhovor. Na místě budou ukázky podivných obydlí budoucnosti: iglú či přístřešek na Marsu.

Úterní večer věnujeme medicíně v Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Jak vypadají nejnovější lékařské pomůcky? Co nám přináší bionika? A jak může pomoci virtuální realita při výchově nových doktorů? Odborníky tentokrát vyzpovídá Vojta s Hankou Shánělovou.

Středa – budoucnost běžného života

Ve středu zavítáme do české centrály Microsoftu za prací, vzděláním a zábavou 4.0. Přednášky zasvětíme robotizaci, umělé inteligenci a možná vás dokonce zbavíme strachu z matematiky. K moderování se připojí Alžběta Havlová.

Ve čtvrtek probereme budoucnost dopravy i nové možnosti digitálních služeb v autech. Večer hostí Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze.

Jak zabránit globálnímu oteplování? Geologové na Islandu nechávají oxid uhličitý ‚zkamenět‘

Číst článek

V přednáškovém sále bude závodní studentská formule týmu eForce FEE Prague Formula, modely aut na vodíkový pohon ze série Horizon Grand Prix a nápoje vám připraví robot! Moderuje spolu s Vojtou Petr Král.

Závěr: Hlavně se z toho nezbláznit!

Experiment Speciál zakončíme v pátek na Metronome festivalu. Pro návštěvníky festivalu bude připravena instalace virtuální reality a popovídáme si o tom, jak se z toho všeho nezbláznit a budoucnost si užít. Téma je psychologie v digitálním věku.

Pozor – na poslední večer vstupenky nerozdáváme. Pokud se nechystáte na festival, sledujte páteční program živě na Facebooku Radiožurnálu.

 

Kristýna Hladíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme