Portugalsko 2:1 Česko

New York dal zelenou ekologické variantě pohřbívání. Povolil kompostování lidských těl

Kompostování lidských těl jako ekologickou alternativu k ukládání zemřelých do země či jejich kremace nově povolil americký stát New York. Stal se tak šestou jurisdikcí USA, kde je tento způsob pohřbívání legální, píše britský list The Guardian.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kompostování lidských těl je nově povoleno i ve státě New York

Kompostování lidských těl je nově povoleno i ve státě New York | Zdroj: Profimedia

Lidské ostatky se při kompostování ukládají do uzavřené nádoby spolu s vybranými materiály, jako jsou dřevní štěpka, vojtěška a sláma. Působením mikrobů se postupně rozkládají a zhruba po měsíci si pozůstalí můžou odnést vzniklou zeminu. Použít se dá při výsadbě květin, zeleniny nebo stromů, píše britský web BBC.

Zájem o přírodní pohřby v Česku stoupá. Opravdu ekologickému pohřebnictví ale brání legislativa

Číst článek

Představitelé katolické církve ve státě New York se proti nové legislativě postavili s argumentem, že s lidskými těly by se nemělo zacházet jako s odpadem.

„Biskupové se nedomnívají, že tento proces splňuje standard pietního zacházení s našimi pozemskými ostatky,“ řekl serveru Catholic Courier výkonný ředitel Katolické konference státu New York Dennis Poust.

Lidské kompostování je legální také například ve Švédsku. Přírodní pohřby, při nichž je tělo vloženo do země bez rakve nebo v té, která je biologicky rozložitelná, jsou povoleny ve Velké Británii.

Jan Dlouhý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme