VIDEO: Žena požádala, aby se operace jejího mozku vysílala živě přes Facebook. Nemocnice vyhověla

Pětadvacetiletá Jenna Schardt musela v úterý kvůli zvětšujícím se obtížím podstoupit operaci mozku. S lékařským týmem se domluvila na živém vysílání zákroku na facebookových stránkách nemocnice Methodist Dallas Medical Center. CNN uvedlo, že si video pustilo několik tisíc diváků.

Dallas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli krvácejícím mozkovým cévám prožívala Jenna Schardt stavy podobné mrtvici. „Zničehonic jsem měla potíže s mluvením, najednou jsem během rozhovoru přestala odpovídat,“ řekla ve videu na Facebooku.

Byly jí podány léky, které však nepomohly a záchvaty neustávaly. Když jí doktoři našli lézi na mozku, musela žena podstoupit operaci. Zákrok proběhl v úterý, uvedl zpravodajský server CNN. Jako místo operace si vybrala Methodist Dallas Medical Center ve Spojených státech amerických.

Před operací žena dovolila, aby byl její průběh vysílán živě na sociálních sítích. Souhlasila s tím, protože věřila, že video poslouží vzdělávacím účelům. Především však chtěla pomoci pacientům s podobným problémem. „Přemýšleli jsme, zda je to vhodný nápad vysílat mozkovou operaci živě, ale pak jsme se rozhodli Jennu podpořit. Chtěla ostatním ukázat, že i takový zdravotní stav se dá řešit,“ řekl doktor Nimesh Patel na tiskové konferenci, která proběhla po operaci. 

Dlouhověkost souvisí s aktivitou nervových buněk v mozku, říká neurobioložka

Číst článek

Celý zákrok trval 45 minut, operace začala anestezií. Jakmile se doktoři dostali k mozku, byla pacientka probuzena. Schardt po celou dobu komunikovala s lékařským týmem. Podle jejích odpovědí dokázali lékaři odhadnout, ke kterým oblastem v mozku se smějí přibližovat. Pokud přestala mluvit, bylo to známkou toho, že se přibližují k nebezpečné části.

„Operace proběhla fantasticky,“ řekl jeden z operujících lékařů Randall Graham. Během krátké tiskové konference doktoři sdělili veřejnosti, že stav pacientky bude sledován několik dalších dní, poté by měla nemocnici opustit.

ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme