Pilulka místo injekce? Izraelská firma Oravax může v JAR začít testovat orální vakcínu proti covidu-19

Izraelský výrobce orální vakcíny proti covidu-19 dostal povolení zahájit její testování v Jihoafrické republice (JAR). Firma Oravax Medical, která preparát vyrábí, začala nabírat dobrovolníky. Testovat se má také v Izraeli, ale tam se zatím čeká na souhlas ministerstva zdravotnictví, informoval deník The Jerusalem Post.

Jeruzalém Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léky

V JAR může začít testování orální vakcíny proti covidu-19. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Jak uvádějí další izraelská média, přípravek by se měl podávat v jedné dávce a mohl by být použit i jako posilující dávka po ukončeném očkování.

Oravax Medical je součástí skupiny Oramed Pharmaceuticals. Její ředitel Nadav Kidron řekl, že firma vítá povolení začít testovat v JAR.

Evropská léková agentura posuzuje použití vakcíny od Pfizeru a BioNTechu u dětí od pěti let

Číst článek

Mezi výhody Kidron řadí snadnou distribuci a fakt, že většina lidí dává „přednost pilulkám před vakcínou, zejména v Africe“.

„Především v zemích s nízkou proočkovaností bude snadno polykatelná účinná vakcína znamenat velkou změnu v boji proti koronaviru a pomůže vrátit život do normálních kolejí,“ řekl Kidron.

Přípravek Oravax podle březnového oznámení výrobce dokázal vytvořit protilátky u vepřů. Nebude se muset skladovat při nízkých teplotách jako mnohé vakcíny a vyloučí se nutnost personálu, který je teď potřeba při administraci vakcín.

Počítá se se třemi fázemi testování. Po nich výrobce požádá o povolení, aby se Oravax mohl mimořádně používat ve vybraných zemích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme