Robot z brček objevuje české školy. Učí malé děti programovat

Nápojová brčka, pár dalších plastových komponentů a jeden malý motor. To obsahuje sada na stavbu takzvaného Quirkbota. Projekt z obyčejných brček do Česka přivezli představit dva švédští podnikatelé.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Postavit z brček robota? Zvládnou i třeťáci | Zdroj: quirkbot.com

Brčka nemusí sloužit jen na pití. Děti z nich třeba můžou vyrábět roboty a hravou formou se tak učit základy programování. Dva švédští podnikatelé svůj projekt přijeli představit do České republiky.

Quirkbot vznikl na základě crowdfundingové kampaně v roce 2015. Set na stavbu robota stojí zhruba dva tisíce korun. V Česku se dá zatím objednat na internetu.

Projekt z obyčejných brček do Česka přivezli představit dva švédští podnikatelé. Stavebnice trochu připomíná Merkur. Děti má hlavně hravou formou naučit základy programování.

V Praze si žáci zkoušeli hlavně roboty vůbec postavit. Podle učitelky Jany Kadlecové nejde jen o základy programování. „Určitě je stavebnice dobrá pro rozvoj jemné motoriky i rozvoj fantazie,“ říká.

Pavla Lioliasová, Jakub Wojtovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme