Roztomilý domácí robot se nepokazil, hackeři ho změnili v hororovou postavu

Co se stane, když se šikovný domácí pomocník zvrhne? Ukázali to hackeři. Z roztomilého domácího robota přeprogramováním udělali vraždící hororovou postavu. Robot Alpha 2 vznikl původně jako rodinný pomocník a zábavný společník. Hackeři ale chtěli upozornit na možné problémy s umělou inteligencí a milého a roztomilého humanoidního robota naučili vraždit.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alpha 2 je humanoidní robot podobný člověku, až na to, že dospělým sahá asi po kolena | Foto: IOActive | Zdroj: Repro YouTube

Alpha 2 je humanoidní robot podobný člověku, až na to, že dospělým sahá asi po kolena. Umí širokou škálu pohybů. Reklamní videa ukazují, že umí například cvičit jógu, dětem zvládne radit při učení a s některými aplikacemi, které si dokáže sám stáhnout, zvládne například i vyprávět příběhy na dobrou noc.

Kancelářský asistent i opravář

Podle výrobce se hodí i jako kancelářský pomocník. Při domácích pracech pak Alpha 2 může například poradit, jak správně postupovat při opravě ucpaného potrubí. A když u toho člověk leží v nepohodlné poloze, dokáže mu Alpha 2 i podat šroubovák.

Nekontrolovatelní roboti? Ne, jen softwarová chyba v počítačovém programu

Číst článek

Právě šroubováku se pak ale chytili hackeři, kteří šikovného domácího robota přeprogramovali. Využili toho, že Alpha 2 umí držet i šroubovák a toho, že se s tímto nářadím dají dělat i ne zrovna příjemné věci.

A protože robot vypadá jako roztomilá panenka, inspirovali se u panenky Chucky z hororu Dětská hra a na videu, které pověsili na internet ukazují, jak Alpha 2 za démonického smíchu bodá do rajčete. Chtěli tak ukázat, že do šikovného a roztomilého domácího asistenta se může někdo i na dálku nabourat a zneužít ho k něčemu, co by člověk doma ani v práci mít nechtěl.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme