Odpálíme žižkovský vysílač, slibuje Kohák. Speciální videomapping připomene přistání na Měsíci

Znáte ho jako zábavného herce a režiséra reklam. Dovedete si ale Jakuba Koháka představit, jak vede seriózní rozhovor s vědcem? Přesně to se chystá v souvislosti s 50. výročím přistání na Měsíci. O víkendu si totiž pražský Žižkov připomene přistání Američanů na Měsíci. Celou akci režíruje právě Kohák, kromě toho ji ale bude i moderovat. „Jsem připraven. Otázka je, zda jsou oni připraveni na mě,“ směje se v rozhovoru s Lucií Výbornou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Součástí akce budou nejen rozhovory se zajímavými hosty nebo promítání, ale především speciální videomapping. Ten vypukne v sobotu ve 22 hodin a 17 minut (tedy přesně 50 let poté, co modul přistál na Měsíci), a promění tak celou žižkovskou věž v pomyslnou raketu. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor s Jakubem Kohákem

„Žižkovský vysílač skutečně vzlétne. Odpálíme ho a doufáme, že alespoň metr popoletí,“ naznačuje Jakub Kohák s notnou dávkou nadsázky. „Kromě videmappingu chystáme i jedno speciální 3D překvapení, na které se moc těším!“

K zájmu o astronautiku prý Jakuba Koháka přivedla osobnost Neila Armstronga – prvního muže na Měsíce, který, jak Jakub Kohák upozorňuje, vůbec neměl jednoduchý život. „Možná měl vesmírný program jako terapii,“ uvažuje herec a režisér.

Vesmírný páreček

Lety na Měsíc jeho samotného fascinují natolik, že by prý velmi rád natočil i reklamu s podobnou tematikou. „Můj sen je zažít stav beztíže. Chtěl bych vzít malý páreček a hodit ho do prostoru, sám bych se odrazil, letěli bychom proti sobě s párečkem, já bych se maličko točil jako vrtulka a pomalu bych páreček schramstnul,“ zasní se.

Grygar: Před 50 lety jsme mysleli, že o vesmíru víme vše. Teď si uvědomujeme, že vidíme zhruba pět procent

Číst článek

Jakub Kohák zkrátka patří k lidem, kteří jsou otevření téměř čemukoliv. Což s sebou nese jak hodně dobrého, tak i špatného. „Působíte pozitivním dojmem a lidé s vámi rádi tráví čas. Negativní je, že když se to nakumuluje, máte velmi málo času, i pro svůj vlastní život. Takže se musíte naučit říkat ne,“ zdůrazňuje.

Přestože ale Jakub Kohák působí jako ultimátní Yes Man, otázky, na které odpovídá tvrdé a razantní ne, prý existují. „Třeba jestli mám rád jiný klub než Spartu Praha. Nemám!“ 

Alžběta Švarcová, Lucie Výborná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme