Na Indii spadl kovový prstenec a koule. Podle vědce by měly pocházet z čínské rakety

Velký kovový prstenec a koule, které podle vesničanů na západě Indie spadly o víkendu z oblohy, by mohly pocházet z čínské rakety, která byla vypuštěna do vesmíru v loňském roce. Informovala o tom v pondělí indická média.

Tento článek je více než rok starý.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kovový prstenec, který měl průměr dva až tři metry a vážil více než 40 kilogramů, se našel na poli ve vesnici ve státě Maháráštra v sobotu pozdě večer, uvedla indická tisková agentura PTI.

Čína úspěšně vyslala na oběžnou dráhu svou druhou vesmírnou posádku. Dokončí stanici Nebeský palác

Číst článek

„Připravovali jsme společnou hostinu, když se na obloze rozzářil červený kotouč, který s rachotem dopadl na prázdný pozemek ve vesnici,“ řekla listu The Times of India nejmenovaná žena z okresu Čandrapúr ve státě Maháráštra.

„Lidé se v obavách (z výbuchu) rozběhli do domovů a zůstali uvnitř téměř půl hodiny.“ Další předmět – velká kovová koule o průměru asi půl metru – spadl v jiné vesnici ve stejném okrese, dodala PTI. Padající předměty nikoho nezranily a nevyžádaly si ani žádné materiální škody.

Jonathan McDowell z astrofyzikálního ústavu v Bostonu na twitteru uvedl, že prstenec odpovídá součástce z čínské rakety Dlouhý pochod 3B. Objekty z oběžné dráhy při vstupu do atmosféry většinou shoří, ale větší předměty mohou dopadnout na Zemi a způsobit škody, i když riziko je poměrně nízké.

V roce 2020 dopadly trosky jiné čínské rakety Dlouhý pochod na vesnice na Pobřeží slonoviny; způsobily materiální škody, ale žádná zranění nebo úmrtí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme