V Kazachstánu přistál modul se třemi členy posádky Mezinárodní vesmírné stanice, všichni jsou v pořádku

V kazašské stepi v neděli přistála vesmírná loď. V přistávacím modulu se na Zemi z dlouhodobé expedice na Mezinárodní vesmírné stanici vrátili Rus Anton Škaplerov, Američan Scott Tingle a Japonec Norišege Kanai.

Astana/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusa Antona Škaplerova vynáší z přistávacího modulu. | Foto: Dmitri Lovetsky | Zdroj: Reuters

„Přistávací modul s kosmonautem Škaplerovem a astronauty Tinglem a Kanaiem přistál,“ uvedlo řídící středisko letu v Koroljevu u Moskvy podle agentury TASS.

Přistávací modul vesmírné lodi Sojuz MS-07 podle agentury Interfax přistál jihovýchodně od kazašského města Džezkazgan.

Přistávací modul vesmírné lodi Sojuz MS-07 v kazašské stepi. | Foto: Dmitri Lovetsky | Zdroj: Reuters

„Všechny operace při opuštění oběžné dráhy a přistání se odehrály standardně. Členové posádky se po návratu na Zemi cítí dobře,“ oznámila ruská vesmírná agentura Roskosmos.

Škaplerov, Tingle a Kanai působili na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) od loňského prosince. Zatímco Tingle a Kanai byli ve vesmíru poprvé, pro Škaplerova šlo o třetí misi na ISS.

Na ISS pokračují v práci americký astronaut Andrew Feustel, jeho krajan Richard Arnold a jejich ruský kolega Olega Artěmjev. Už 6. června má z kosmodromu Bajkonur odstartovat vesmírná loď s třemi novými členy posádky ISS - Rusem Sergejem Prokopjevem, Američankou Serenou Auňónovou Chancellorovou a německým astronautem Evropské kosmické agentury (ESA) Alexanderem Gerstem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme