Muzeum v USA nabízí odměnu za větší úlomky z meteoritu, který v dubnu dopadl u hranic s Kanadou

Americké muzeum vypsalo vysokou odměnu pro toho, komu se podaří najít první větší fragment meteoritu, který dopadl začátkem dubna do odlehlé oblasti poblíž hranic mezi státem Maine a Kanadou. Za nález zaplatí Muzeum drahokamů a minerálů ve městě Bethel 25 000 dolarů (přes půl milionu korun), žádný z hledačů ale zatím nebyl úspěšný, napsal server BBC.

Bethel Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorit z Čeljabinsku. Ten, který hledají astronomové na Vysočině, vypadá stejně

Za nález meteoritu zaplatí muzeum 25 tisíc dolarů (ilustrační foto) | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Astronomové pozorovali 8. dubna na obloze průlet velmi jasného tělesa a předpokládají, že části meteoritu dopadly na zemský povrch někde mezi obcemi Waite v USA a Canoose v kanadské provincii Nový Brunšvik.

Muzeum pak 12. dubna vypsalo finanční odměnu, což vybudilo amatérské hledače meteoritů v obou zemích. Žádný z nich ale zatím na meteorit nenarazil.

„Je to tam hodně zalesněné, velice bahnité,“ popsal jeden z nich, Roberto Vargas, stanici BBC důvody, proč se v daném terénu meteorit hledá velmi špatně.

Muzeum v americkém státě Maine má velmi bohatou sbírku meteoritů a mimo jiné je tam k vidění největší známý meteorit z Marsu o váze 14,5 kilogramu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme