Hladké přistání ve vodách Pacifiku. Nákladní loď Dragon se úspěšně vrátila z ISS na Zemi

Nákladní loď Dragon společnosti SpaceX se v noci na úterý úspěšně vrátila na Zemi z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Několik minut před půlnocí přistála v Tichém oceánu s téměř dvěma tunami různého materiálu, včetně cenných vědeckých experimentů, informoval americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Washington/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kosmická loď Crew Dragon od společnosti Space X | Foto: Steve Nesius | Zdroj: Reuters

Přistání ve vodách Pacifiku přibližně 325 kilometrů jihozápadně od kalifornského města Long Beach zdárně završilo již 17. zásobovací let společnosti SpaceX pro americkou vesmírnou agenturu.

Z Floridy odstartovala raketa Falcon 9, nese 60 družic sítě Starlink pro vysokorychlostní internet

Číst článek

Dragon přiletěl na ISS 6. května se 2,5 tuny zásob, paliva, ale i zařízení a materiálů k dalšímu výzkumu a vědeckým pokusům.

V té době bylo u orbitálního komplexu zakotveno šest kosmických lodí. Vedle Dragonu Cygnus americké společnosti Northrop Grumman také dvojice ruských nákladních plavidel Progress a dvě ruské pilotované lodi Sojuz.

Jeden z ruských vesmírných kamionů, Progress MS-10, se má podle zprávy agentury TASS od ISS odpoutat v úterý dopoledne. Většina lodi shoří při sestupu atmosférou a zbylé úlomky mají kolem 14.30 středoevropského času dopadnout do západní části Tichého oceánu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme