Úspěšný start elektrické rakety. Electron vynesl do vesmíru 13 výzkumných družic

Z kosmodromu Onenui Station na Novém Zélandu v neděli odstartovala dvoustupňová orbitální raketa Electron, která na oběžnou dráhu vynesla 13 výzkumných družic. Informovala o tom agentura Reuters. Raketa, kterou vyvinula soukromá společnost Rocket Lab, používá k napájení palivových čerpadel baterie, proto se jí přezdívá elektrická raketa.

Onenui Station (Nový Zéland) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketa Electron vynesla na oběžnou dráhu 13 malých satelitů ve tvaru kostky s názvem CubeSats.

Ruští kosmonauti opustili na šest hodin vesmírnou stanici. Zkoumají poškození lodě Sojuz MS-09

Číst článek

Shromažďovat budou data o radiačních pásech nebo autonomním pohybu ve vesmíru pro vesmírnou misi amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) s názvem ELaNa-19 a skupinu amerických univerzit.

Společnost Rocket Lab poprvé úspěšně vyslala svou raketu do vesmíru letos v lednu. Pokud bude nejnovější mise úspěšná, plánuje firma zvýšit v příštím roce svou aktivitu. Cílem je vykonat celkem 16 misí.

Rakety firmy Rocket Lab, které jsou celé vyrobeny z lehkých kompozitních materiálů a jsou na jedno použití, sázejí na rychlou přípravu na start a jsou zaměřeny na vynášení lehkých nákladů o hmotnosti kolem 150 kilogramů.

Cílem firmy je nabídnout cenově efektivní komerční službu, náklady na start by měly být do pěti milionů dolarů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme