Země je placatá, rozhodl se dokázat Američan. Doma si postavil raketu, poletí na 'okraj' planety

Mike Hughes, jinak také ‚šílený Mike‘, je řidič limuzíny, ale i zastánce teorie o placaté Zemi. A to, že Země není kulatá, se chystá dokázat. Vytvořil proto vlastní vesmírný program, sestrojil raketu a jako důkaz se chystá vyfotit okraj Země. Se svým přítelem má údajně plán, jak se dostat do výšky sta kilometrů, tedy na hranici vesmíru, odkud snímek pořídí.

Spojené státy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hughesova raketa je ale rozhodně nekonvenční. Má sice válcovitý tvar jako běžné stroje vysílané do vesmíru, celá je ale postavená z odpadků ze smetiště, motor má na páru a startovat bude z pojízdné plošiny přimontované na dodávce. S podobným strojem už ‚šílený Mike‘ odstartoval v minulosti.

Pokus, který americký dobrodruh uskutečnil v roce 2014, ale skončil zraněním. Pilota museli z trosek rakety vyprošťovat a údajně pak nemohl celé dva týdny chodit. Vypadá to, že ‚šílený Mike‘ je o placatosti Země skutečně přesvědčený, přesto ale zůstává otázkou, zda nejde jen o svérázný marketing. K uskutečnění své mise totiž potřebuje bezmála dva milionu dolarů, a proto se poohlíží po sponzorech.

Ve Spojených státech je teorie placaté Země poměrně populární. Například rapper B.O.B, nedávno spustil kampaň s cílem vypustit vlastní satelit, aby lživé informace o kulaté Zemi jednou pro vždy vyvrátil.

Konspirátoři zpochybňují třeba také přistání na Měsíci a jsou přesvědčení, že NASA a ostatní vesmírné agentury manipulují se všemi fotkami z vesmíru, aby mohly čerpat peníze z rozpočtů a zároveň nic nedělat. Podle Mikea Hughese jsou dokonce američtí kosmonauti zednáři a firma Elona Muska jeden velký podvod. 

Ondřej Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme