Pro muzea, školy i jako počítačová hra. V Praze vznikne simulátor vesmírných letů, bude mít tři verze

V Praze vznikne simulátor vesmírných letů. Jde o projekt, který přijala Evropská kosmická agentura do svého pražského podnikatelského inkubátoru. Simulátor, vyvedený do nejmenších detailů, bude fungovat ve třech verzích - jedna půjde do planetárií a muzeí, další využijí firmy a školy a poslední bude ve formě počítačové hry.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecký simulátor (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Simulátor nabídne pohled třeba na elektroniku využívanou v raketách. Firma Foxworks AeroSpace získá na svůj projekt podle deníku E15, který na projekt upozornil, podporu v přepočtu skoro 1,25 milionu korun.

Tady se piloti učí létat. Navštivte s námi místa, kam se běžný smrtelník nedostane

Číst článek

Stejnou částku dostane i další projekt, který do inkubátoru Evropská kosmická agentura přijala - jde o software pro moderní design. Má jít o určitou nadstavbu pro grafické programy, které používají třeba designéři aut.

Počet začínajících firem, které inkubátor podporuje, tak narostl na deset. Postupně jich má být až 25. Na pět let provozu inkubátoru agentura vyčlenila 45 milionů korun.

Kromě finanční pomoci firmy získávají taky výhodný bankovní úvěr, 40 hodin mentoringu nebo zkontaktování s byznysovými partnery. Inkubátor sídlí v pražském Paláci Adria. Agentura ho otevřela minulý rok.

Daniel Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme