Vrátíme se na Měsíc a naše noha spočine na Marsu, slíbil Pence před zaměstnanci NASA

Americký viceprezident Mike Pence ve čtvrtek prohlásil, že USA zahajují novou éru průzkumu vesmíru a slíbil, že jeho země vyšle lidskou posádku na Mars a rovněž zpátky na Měsíc. Pence, který se dostal do čela nedávno obnovené národní rady pro vesmír, navštívil Kennedyho vesmírné středisko u mysu Canaveral na Floridě.

Houston Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký viceprezident Mike Pence dnes prohlásil, že USA zahajují novou éru průzkumu vesmíru a slíbil, že jeho země vyšle lidskou posádku na Mars a rovněž zpátky na Měsíc.

Americký viceprezident Mike Pence dnes prohlásil, že USA zahajují novou éru průzkumu vesmíru a slíbil, že jeho země vyšle lidskou posádku na Mars a rovněž zpátky na Měsíc. | Zdroj: Reuters

"Naše země se vrátí na Měsíc a naše noha spočine i na povrchu Marsu," řekl Pence před 800 zaměstnanci amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Přítomen byl i slavný americký astronaut Edwin "Buzz" Aldrin, druhý člověk, který se prošel po měsíčním povrchu po Neilu Armstrongovi.

Dětské otroky na Marsu nevězníme, odráží NASA konspirační teorie

Číst článek

Pence, který v roce 2005 ještě bojoval s dalšími republikány za zrušení plánů NASA na znovudobytí Měsíce, ve čtvrtek neupřesnil časový rámec, do kdy by se taková mise měla uskutečnit.

Obnovení náročných vesmírných programů sliboval také na letošní Den nezávislosti americký prezident Donald Trump. "Jsme národ pionýrů a příští americkou hranicí je vesmír. Nikdy jsme to nedokončili, začali jsme, ale nedokončili, ale teď začínáme zase," prohlásil tehdy Trump.

NASA v současné době vyvíjí nosnou raketu SLS a kosmickou loď Orion, kterými by chtěla zmíněných cílů dosáhnout.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme