'Nanuky ze znečištěné vody, dali byste si?' Projekt tchajwanských studentů se stal hitem internetu

S nápadem vyrábět nanuky ze znečištěné vody přišli tři tchajwanští studenti. Cíl byl jediný - zvýšit povědomí o problematice znečištění vody a kontrastu mezi příjemným vzhledem a špinavým obsahem. A pozornost veřejnosti se jim rozhodně podařilo získat, jejich projekt se stal hitem internetu.

Tchaj-pej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znečištěné nanuky vytvořili studenti z tchajwanské univerzity umění. | Zdroj: Repro YouTube

Studenti z tchajwanské univerzity umění posbírali vzorky odpadní vody ze 100 různých zdrojů po celém Tchaj-wanu. 

Vzorky vody, které obsahovaly hlínu, hmyz i odpadky, potom umístili do mrazáku a vytvořili z nich 100 „nanuků". A aby zajistili delší životnost ledu, namočili všechny modely do polyesterové pryskyřice.

Jedna z autorek znečištěných nanuků Hung I-chen serveru Quartz řekla, že doufá, že projekt zvýší povědomí o znečištění vody. Její tým se rozhodl využít motiv nanuků pro jejich průhlednost i to, že jsou pro oko obvykle atraktivní. „Tak krásné nanuky, dali byste si pořád jeden?" ptá se Hung.

Studenti vytvořili na každý z nanuků také obal, na kterém je číslo a příchuť pojmenovaná podle lokace, kde vzorek našli. Momentálně je výstava k vidění v muzeu v Tchaj-peji.

Realizace projektu trvala sedm měsíců. Od chvíle, kdy ho trojice poprvé představila veřejnosti, sklízí mimořádnou pozornost. Mimo výstav na Tchaj-wanu a několika ocenění vzniklo o studentském projektu také video, které má už více než 1,8 milionů zhlédnutí.

Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme