'Nanuky ze znečištěné vody, dali byste si?' Projekt tchajwanských studentů se stal hitem internetu

S nápadem vyrábět nanuky ze znečištěné vody přišli tři tchajwanští studenti. Cíl byl jediný - zvýšit povědomí o problematice znečištění vody a kontrastu mezi příjemným vzhledem a špinavým obsahem. A pozornost veřejnosti se jim rozhodně podařilo získat, jejich projekt se stal hitem internetu.

Tchaj-pej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znečištěné nanuky vytvořili studenti z tchajwanské univerzity umění.

Znečištěné nanuky vytvořili studenti z tchajwanské univerzity umění. | Zdroj: Repro YouTube

Studenti z tchajwanské univerzity umění posbírali vzorky odpadní vody ze 100 různých zdrojů po celém Tchaj-wanu. 

Vzorky vody, které obsahovaly hlínu, hmyz i odpadky, potom umístili do mrazáku a vytvořili z nich 100 „nanuků". A aby zajistili delší životnost ledu, namočili všechny modely do polyesterové pryskyřice.

Jedna z autorek znečištěných nanuků Hung I-chen serveru Quartz řekla, že doufá, že projekt zvýší povědomí o znečištění vody. Její tým se rozhodl využít motiv nanuků pro jejich průhlednost i to, že jsou pro oko obvykle atraktivní. „Tak krásné nanuky, dali byste si pořád jeden?" ptá se Hung.

Studenti vytvořili na každý z nanuků také obal, na kterém je číslo a příchuť pojmenovaná podle lokace, kde vzorek našli. Momentálně je výstava k vidění v muzeu v Tchaj-peji.

Realizace projektu trvala sedm měsíců. Od chvíle, kdy ho trojice poprvé představila veřejnosti, sklízí mimořádnou pozornost. Mimo výstav na Tchaj-wanu a několika ocenění vzniklo o studentském projektu také video, které má už více než 1,8 milionů zhlédnutí.

Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme