Policie umí sledovat WhatsApp komunikaci, tvrdí německá média. Úřad to odmítl komentovat

Německý Spolkový kriminální úřad začal při vyšetřování využívat speciální aplikaci ve formě trojského koně ke sledování komunikace – a to i šifrované – mezi mobilními telefony. Informovaly o tom rozhlasové stanice NDR, WDR a list Süddeutsche Zeitung. Úřad odmítl tuto zprávu jakkoli komentovat.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aplikace WhatsApp | Foto: CC0 Creative Commons | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Podle médií lze touto technikou číst i zakódované zprávy předávané mezi takzvanými chytrými telefony pomocí aplikace WhatsApp. Šifrování je obcházeno softwarem tajně nainstalovaným do mobilu, který vytváří ‚fotokopii‘ textu zobrazeného na displeji a posílá ji vyšetřovatelům.

Spolkový sněm podle agentury DPA loni v červnu schválil zákonné opatření poskytující právní základ pro sledování komunikace přes službu Messenger. List Welt am Sonntag na podzim s odvoláním na bezpečnostní zdroje napsal, že tzv. spolkový trojský kůň, jehož vývoj stál 5,8 milionu eur (tj. zhruba 147 milionů korun), je do značné míry nepoužitelný.

Spolkový kriminální úřad (BKA) ale už v té době pracoval na nové verzi k použití ještě během roku 2017. S touto verzí je prý možné sledovat šifrovanou komunikaci jak na mobilech, tak na tabletech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme