‚Stříbrní Chilané‘ osobně vyprovodí na prodejní pulty originální CD

Když byl Josef Masopust malým klukem, měl velký sen. Přál si stát se slavným fotbalistou, zahrát si ve finále mistrovství světa a dát v něm branku. Díky nadání, píli a štěstí na spoluhráče se mu tenhle sen opravdu splnil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vicemistři světa z Chile: zleva Kos, Tichý, Mašek, Buberník, Masopust, Kadraba, Adamec, v pokleku Štibrányi | Foto: Václav Tvarůžka

Místy až pohádkový příběh vicemistrů světa z Chile se týká i dvaceti dalších československých fotbalistů a letos se na něj hodně vzpomínalo, protože je přesně 50 let starý. A stále žije, inspiruje a teď také vychází na unikátním dvojcédéčku Radiožurnálu a Klubu přátel Josefa Masopusta.

Jaromír Bosák jakožto fotbalový komentátor a Michal Pavlata coby vypravěč vás vezmou na výpravu do Chile 1962, kde se v polních podmínkách zrodil jeden z největších úspěchů českého a slovenského sportu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vicemistři světa z Chile 1962 se sejdou v Praze a vyprovodí na prodejní pulty originální dvojcédéčko

Režisér Jan Jiráň ze Studia Ypsilon obsadil i do dalších rolí známá herecká jména. Ivan Trojan zřejmě nikdy nehrál slavnější postavu než na CD nazvaném Stříbrní Chilané. Ztvárňuje totiž právě Josefa Masopusta. A například v roli kapitána týmu Ladislava Nováka vystupuje hokejový komentátor Robert Záruba.

Umělecky laděnou verzi chilského příběhu můžete snadno porovnat s realitou, protože na druhém CD vypráví svůj chilský příběh i další životní osudy jedenáct vicemistrů světa včetně Josefa Masopusta, Václava Maška, Jana Lály nebo Adolfa Scherera.

Speciál: 50 let od Chile

Číst článek

A protože se pět z nich letos vypravilo oslavit půl století od svého úspěchu až do Jižní Ameriky a Radiožurnál byl u toho, promlouvají na CD také brazilští mistři světa.

„Trochu jsme zestárli, vlasy nám oběma zbělaly, už jich moc nemáme. Ale tenkrát ve finále jsi mi dával víc prostoru. Kdybys m hlídal takhle těsně, tak jste třeba vyhráli,“ škádlí čtyřnásobný mistr světa Mario Zagallo svého strážce z finále šampionátu v Chile Jiřího Tichého, se kterým se vidí poprvé od chvíle, kdy Brazilci v Santiagu de Chile i bez zraněného Pelého porazili Československo 3:1.

Dvojcédéčko ‚Stříbrní Chilané aneb Legenda žije‘ vyprovodí na prodejní pulty samotní vicemistři světa z Chile. Většina žijících účastníků turnaje se totiž dnes schází v Praze.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme