Část výstavy Příběh planety Země je do konce roku v Ostravě

Výstava Příběh planety Země doputovala do Ostravy. Pavilon C na Černé louce zaplnily desítky exponátů, které přibližují vznik a vývoj naší planety, její geologii a přírodní unikáty. Výstavu připravil tým odborníků z Národního muzea v Praze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Model kostry amargasaura na výstavě Příběh planety Země

Model kostry amargasaura na výstavě Příběh planety Země | Foto: Národní muzeum

Vydat se na cestu do středu země, vidět tryskající lávu nebo zažít zemětřesení - i to může návštěvník na výstavě Příběh planety Země, říká Ivana Češková z ostravského výstaviště Černá louka.

„Návštěvník zažije zemětřesení tak, že si stoupne a všechno se kolem něj bude třást. Uvidí výbuch sopky, může si sáhnout na některé horniny, zahrát celou řadu interaktivních her na dotykových obrazovkách,“ láká Češková.

Výstava také představuje vzácné meteority, unikátní fosílie a modely pravěkých zvířat. Chce pobavit a poučit, doplňuje Blanka Krajbichová z Národního muzea v Praze.

„Moderní technikou je to tady nabité. Pro žáky škol je tady několik dotykových obrazovek s interaktivním programem, kde se dovědí o jednotlivých tématech a hlavně si mohou vyzkoušet své znalosti,“ dodává.

Architektem výstavy, která se rozkládá na ploše 620 čtverečních metrů, je Karel Lapka. „Prostor tvoříte světlem. No a ta láva je upoutávka zvláště pro tu mladší generaci, protože to je zajímavost, kterou nikde nevidíte. Snažili jsme se, aby vypadala věrohodně,“ vysvětluje architekt.

A jak se výstava líbí samotným návštěvníkům?

Přehrát

00:00 / 00:00

Anketa mezi návštěvníky

Výstava Příběh planety Země bude na Černé louce v Ostravě k vidění až do konce roku.

Naďa Čvančarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme