Česká diplomacie připomene sametovou revoluci stovkou akcí po celém světě

Na české ambasádě v Berlíně dnes vystoupí písničkář Jaroslav Hutka. České centrum v Mnichově zase organizuje mezinárodní diskusní fórum za účasti dalšího signatáře Charty 77 a filozofa Jana Sokola. Obě akce jsou součástí letošních oslav výročí listopadu 89 v zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Listopad 1989 (archivní foto) | Foto: Archiv ČRo

„Je to téměř stovka akcí, které pořádáme v souvislosti s 25. výročím sametové revoluce," upřesnil ministr zahraničí za ČSSD Lubomír Zaorálek.

V Berlíně, Washingtonu, Tchaj-peji nebo třeba Sydney české úřady hostí koncerty, výstavy, představení i další akce pro krajany a všechny zájemce. Ve Varšavě příští týden také zahraje skupina Plastic People nebo Iva Bittová.

„V Oxfordu dojde k odhalení lavičky Václava Havla na univerzitě, v Tchaj-peji bude také výstava a panelová diskuse, promítání dokumentárního filmu,“ vyjmenoval už dříve Zaorálek.

České centrum v Londýně a New Yorku dnes představí divadelní hry inspirované tvorbou Václava Havla.

S bývalým prezidentem je spojeno i vyvrcholení zahraničních oslav. Jeho bustu odhalí 19. listopadu v budově amerického kongresu ve Washingtonu.

„Bude čtvrtým cizincem, který bude takto umístěn v Kapitolu po Lajosi Kossuthovi, Winstonu Churchillovi a po švédském diplomatu Walmbergovi, který zachraňoval židy v Maďarsku,“ vysvětlil ministr Zaorálek.

Anna Kottová, Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme