Do Izraele dorazila výstava o atentátu na Reinharda Heydricha

Izraelci se mohou seznámit s okolnostmi atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha před 70 lety. Výstava Operace Anthropoid bude až do podzimu kolovat po celé zemi. Dnes ji v Jeruzalémě otevřela česká delegace vedená šéfkou Poslanecké sněmovny a první místopředsedkyní ODS Miroslavou Němcovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Burian z autorského týmu výstavy Operace Anthropoid | Foto: Břetislav Tureček

„Vojenský historický ústav chtěl ukázat v Izraeli osud Reinharda Hendricha jako architekta holocaustu, který skončil na pražské dlažbě 27. května 1942 díky odplatě československých parašutistů a domácího odboje,“ vysvětlil smysl výstavy v židovském státě ředitel Vojenského historického ústavu plukovník Aleš Knížek.

Česká parlamentní delegace dnes jednala v Jeruzalémě s izraelskými poslanci o vztazích obou zemí i o jejich politických zkušenostech. Po nedávném společném jednání české a izraelské vlády v Praze je to další kontakt na takto vysoké úrovni.

Šéfka Poslanecké sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová také našla mnohé podobnosti.

„Je to demokratický parlament demokratické země, zrovna tak jako náš má své slabiny a má své silné stránky. Jistěže hledají obtížně některá řešení, tak jako my obtížně hledáme některá řešení na parlamentní úrovni, mají názorové střety, jako je máme my,“ uvedla.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme