Kdo se bojí, nesmí do Prahy. Pražské legendy dětem přiblíží komiksy

Kdo se bojí, nesmí do Prahy, s nadsázkou varuje název výstavy, která nese podtitul strašidelné příběhy z pražských pověstí. Expozice komiksů na téma legend, kterou vytvořila šestice mladých umělkyň, je koncipovaná jako putování po několika výstavních prostorách Muzea hlavního města Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Všechna místa propojuje interaktivní hra pro děti. Každá z šesti výtvarnic vytvořila komiksy pro jedno výstavní místo. Kdo navštíví všechny expozice a vyřeší úkoly interaktivní hry, na toho čeká v Podskalské celnici na Výtoni poklad.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o výstavě Kdo se bojí, nesmí do Prahy připravila redaktorka Zuzana Márová

„Děti mohou začít na kterémkoliv z objektů s výjimkou Podskalské celnice na Výtoni. Mohou začít v hlavní budově muzea nebo na kterékoliv z kamenných věží. To znamená na Svatomikulášské městské zvonici, na Malostranské mostecké věži, Staroměstské mostecké věži nebo Prašné bráně,“ vysvětluje ředitelka Muzea hlavního města Prahy Zuzana Strnadová.

Na začátku svého putování za příběhy z pražských pověstí dostanou děti pracovní listy, do kterých budou zapisovat jednotlivé úkoly. „Každý účastník, kterému se povede otevřít kouzelnou truhlici, získá minci,“ dodává Strnadová.

Celá výstava je navíc propojená s Langweilovým papírovým modelem Prahy z první poloviny 19. století. Ten je vystavený v hlavní budově muzea. Model byl digitalizován a jeho díly autoři využili jako pozadí pro části expozice.

„Pozadí je ve dvou formách. Jednak to jsou prosvícené diapozitivy, které mají simulovat okna, že se díváte z nějakého objektu ven na Prahu. Potom to jsou velkoformátové tisky,“ vysvětluje jeden z kurátorů výstavy Karel Kučera.

Ten zároveň přišel s nápadem vytvořit výstavu, která propojuje téma starých pověstí a legend s konkrétními pražskými místy. „Legendy jsou sesbírány z nejbližšího okolí objektů. My jsme se rozhodli, že budeme prezentovat tyto příběhy, ale současnou formou, aby to děti oslovilo. Takže jsme zvolili komiks,“ uvedl Kučera.

Výstavu můžete navštívit do 29. června příštího roku.

Zuzana Márová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme