Končí Zuno Bank. Pro její klienty se nic nemění, budou převedeni pod Raiffeisenbank

Nejpozději do poloviny roku 2017 ukončí Zuno Bank své aktivity v České republice a na Slovensku. Pro téměř 266 tisíc klientů se ale nic nemění. Budou převedeni pod českou Raiffeisenbank, respektive slovenskou Tatra banku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuno Bank | Foto: ČTK

Mateřská společnost Raiffeisen Bank International Group (RBI) bude postupně ukončovat činnost Zuno Bank. RBI chce tímto způsobem zjednodušit strukturu skupiny a odstranit duplicitní aktivity na trzích, kde působí. O nejoptimálnějším řešení se aktuálně jedná na úrovni celé skupiny a také s regulačními orgány. Raiffeisenbank podle jejího ředitele Igora Vidy klientům Zuno přechod maximálně usnadní.

Internetovou banku Zuno chce koupit poskytovatel úvěrů Cetelem

Číst článek

To potvrzuje i současný generální ředitel Zuno Oyvind Oanes. „Klienti Zuno nemusejí v tento okamžik podnikat žádné kroky. I nadále jim budeme poskytovat potřebný servis. Od 21. října letošního roku však již nebudeme nabízet služby novým klientům. O dalších krocích budeme všechny naše klienty informovat s dostatečným předstihem,“ říká Oanes.

Plánovaný prodej banky nevyšel

On-line banka Zuno zahájila činnost roku 2010 na Slovensku. Poté se v polovině roku 2011 přesunula i do České republiky. Ke konci srpna 2016 měla banka 266 tisíc klientů, 22 miliard korun v depozitech, 2,3 miliardy korun úvěrů a 200 zaměstnanců. Česká pobočka banky ale loni meziročně vykázala ztrátu 151 miliónů korun, v roce 2014 to bylo 216 miliónů korun.

Zuno měla od RBI odkoupit lucemburská skupina ABH Holdings loni v září. V březnu letošního roku ale RBI od smlouvy odstoupila. Důvod prý nesouvisel se Zuno. RBI stále jedná o možnosti prodat platformy, na které Zuno funguje.

Malé banky začaly na českém trhu poskytovat své služby v průběhu roku 2011. Kromě Zuno to byla ještě Air Bank, která vstoupila na český trh v listopadu 2011, nebo Equa Bank. Ta vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare. Tyto banky lákají své klienty hlavně na účet zdarma, transparentnost a výhodné úročení spořicích účtů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme