Mše v kostele Nejsvětějšího Salvátora připomene Jana Palacha

Mše svatá uctí památku Jana Palacha, studenta Filozofické fakulty, který se před 44 lety upálil na Václavském náměstí na protest proti totalitě, postupující normalizaci a letargii společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pietní akt na památku studenta Jana Palacha, který se v roce 1969 upálil na protest proti nastupující normalizaci ve společnosti | Foto: Filip Jandourek

Bohoslužba v pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora je součástí akcí, které připomínají 44. výročí jeho úmrtí.

"Mše k uctění památky Jana Palacha je důležitá, aby se lidé zastavili a zapřemýšleli zvláště při slovech pátera Halíka nad tím, co se v dnešním životě dá vylepšit a proti čemu by lidé měli bojovat," říká Jiří Pilip ze studentské rady Filozofické fakulty.

Celebrovat bohoslužbu bude profesor Tomáš Halík, který v roce 1969 sloužil ve studentském kostele sv.Tomáše na Malé straně rekviem bezprostředně poté, co se Palach upálil.

Právě tam tehdy nesl jeho posmrtnou masku z Filosofické fakulty. Nyní Halík stojí v čele akademické farnosti Salvátor, a tam proto odslouží vzpomínkovou mši.

Tereza Kubíčková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme