Mše v kostele Nejsvětějšího Salvátora připomene Jana Palacha

Mše svatá uctí památku Jana Palacha, studenta Filozofické fakulty, který se před 44 lety upálil na Václavském náměstí na protest proti totalitě, postupující normalizaci a letargii společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pietní akt na památku studenta Jana Palacha, který se v roce 1969 upálil na protest proti nastupující normalizaci ve společnosti | Foto: Filip Jandourek

Bohoslužba v pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora je součástí akcí, které připomínají 44. výročí jeho úmrtí.

"Mše k uctění památky Jana Palacha je důležitá, aby se lidé zastavili a zapřemýšleli zvláště při slovech pátera Halíka nad tím, co se v dnešním životě dá vylepšit a proti čemu by lidé měli bojovat," říká Jiří Pilip ze studentské rady Filozofické fakulty.

Celebrovat bohoslužbu bude profesor Tomáš Halík, který v roce 1969 sloužil ve studentském kostele sv.Tomáše na Malé straně rekviem bezprostředně poté, co se Palach upálil.

Právě tam tehdy nesl jeho posmrtnou masku z Filosofické fakulty. Nyní Halík stojí v čele akademické farnosti Salvátor, a tam proto odslouží vzpomínkovou mši.

Tereza Kubíčková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme