Obnova Kuksu musí podle kastelána začít na jaře, jinak se nestihne

Obnova barokního hospitálu na Kuksu s názvem Granátové jablko by měla začít v nadcházejících měsících. V opačném případě je podle kastelána Libora Švece celý projekt v ohrožení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuks

Kuks | Foto: Josef Šmejkal

Práce uvízly na mrtvém bodě na podzim, kdy Národní památkový ústav vyloučil z tendru všech osm uchazečů, polovina z nich s rozhodnutím nesouhlasila.

O všem teď musí rozhodnout Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

„Projekt samotný je v poněkud takové spící fázi, neboť čekáme prakticky na rozhodnutí. Ta doba, k roku 2014, se pro nás zkracuje, z čehož jsem lehce nervózní. Pořád doufám, že stavba bude zahájena co nevidět. Pokud ta stavba nebude zahájena už letos na jaře, potom se obávám, že samotný projekt bude končit,“ říká kastelán Švec.

Přehrát

00:00 / 00:00

O obnově Kuksu mluví kastelán Libor Švec

Památky Kuksu - lapidárium se sochami ctnostní a neřestí od Matyáše Brauna, barokní lékárna nebo kostel Nejsvětější trojice – jsou k vidění i v zimě.

Skupinka alespoň 10 lidí si může klasickou expozici prohlédnout za stejnou cenu jako v průběhu sezony. Zájemci si musí návštěvu rezervovat.

Všechny kontakty jsou k dispozici na webových stránkách hospital-kuks.cz.

Michaela Vydrová, Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme