Organizace Post Bellum vyhlásila soutěž. Přispět můžete zajímavým příběhem

Do dokumentárního cyklu Příběhy 20. století, který vysílá Český rozhlas, se můžete zapojit i vy. Najděte ve svém okolí zajímavý příběh a zdokumentujte ho. Organizace Post Bellum vyhlásila velkou prázdninovou soutěž, ve které můžete vyhrát až 50 tisíc korun a k tomu nejmodernější techniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

My jsme to nevzdali aneb Příběhy 20. století | Foto: Tomáš Adamec

Soutěže Příběhy 20. století se může zúčastnit každý občan České a Slovenské republiky starší 13 let v celkem třech kategoriích.

První kategorie je pro mladé lidi ve věku 13 až 15 let, druhá 16 až 18 let a třetí je pro veřejnost nad 19 let.

Příběhy budou hodnotit dvě komise. První je složená především z historiků a publicistů. Ta bude zkoumat, jak je příběh zpracován a jak se shoduje s historickými fakty.

Přehrát

00:00 / 00:00

O velké prázdninové soutěži mluvil ve vysílání Radiožurnálu provozní ředitel Post Bellum Jan Polouček

„Z tohoto prvního kola vzejde patnáct soutěžních příspěvků, které potom v druhé komisi hodnotí zástupci médií. Nejenom zástupci z Českého rozhlasu, ale i další mediální partneři soutěže - Česká televize, Mladá fronta Dnes a idnes.cz,“ říká provozní ředitel Post Bellum Jan Polouček.

Na vítěze čekají zajímavé ceny. „Finanční odměny - v kategorii nad 19 let je to 50 tisíc korun, chytré mobilní telefony, tablety a podobně. V kategorii 16 až 18 let je to 20 tisíc korun a u nejmladší kategorie je to 15 tisíc korun a také nejmodernější technika,“ vyjmenovává Polouček.

Všechny informace a registraci do soutěže najdou zájemci na webu: www.pribehy20stoleti.cz. „Přes tyto stránky budou objevený příběh zpracovávat a ukládat,“ dodává Polouček.

Jana Vondráčková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme