Setkání vicemistrů z Chile ozdobí i nejlepší střelec Scherer

V Praze se dnes sejdou tři čtvrtiny žijících vicemistrů světa z Chile. Bývalí fotbaloví reprezentanti Československa mimo jiné představí jedinečné dvojcédéčko, které hranou i dokumentární formou představuje jejich slavný příběh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adolf Scherer | Foto: Václav Tvarůžka

Dílo vzniklo zásluhou Radiožurnálu a Klubu přátel Josefa Masopusta. A právě předseda klubu Jiří Hora přivítal v Praze Adolfa Scherera. Nejlepší československý střelec na šampionátu v Chile to měl ze všech nejdál - bydlí až v jižní Francii.

„Udělalo mi to radost, tohle jsou moji tři fotbaloví profesoři – Novák, Masopust a Pluskal, dávali mi rady do života. Jim děkuju za všechno, čeho jsem dosáhl ve fotbale.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na setkání vicemistrů z Chile 1962 přijede i nejlepší střelec Adolf Scherer

Adolf Scherer odešel z Československa před 40 lety a dnes se kromě Josefa Masopusta setká například s Václavem Maškem, Josefem Jelínkem, Janem Lálou a čtyřmi dalšími kamarády ze slavného chilského týmu. A dost možná ho někteří po tak dlouhé době nepoznají, jako se mu to letos v létě přihodilo v Bratislavě.

„Normálně mě nepoznali. Oni si sedli kousek vedle, kde jsem seděl já se synem, pozdravili jsme se a dál na sebe koukali. Pak jsem se jim představil a oni, že to snad ani není možné,“ popisuje dojemné setkání útočník, který si z československé ligy pamatuje ještě Josefa Bicana a fotbalové uznání si po emigraci do Francie vydobyl i ve své nové vlasti.

Speciál: 50 let od Chile

Číst článek

Tam se také podruhé oženil a zplodil další dvě děti. Syn, který přicestoval do Prahy s ním, se jmenuje Rudolf. A není to náhoda, ale naopak důkaz toho, jak důležitou roli hraje v Schererově životě úspěšné mistrovství světa v Chile. Trenér stříbrného týmu Vytlačil se, jak známo, také jmenoval Rudolf.

„V kariéře zůstane Vytlačil navždycky mým otcem. Nikdy na něj nezapomenu, a proto jsem dal po něm jméno svému synovi. Vzal jsem ho teď do Prahy a těším se, že se potkám s bývalými spoluhráči.“

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme