Současně v Praze a v Londýně začne výstava Wintonovy vlaky

V jednom okamžiku začne v Praze a v Londýně výstava Wintonovy vlaky, která připomene čin Sira Nicholase Wintona. Britský zachránce stovek českých a slovenských židovských dětí oslavil tento týden 102 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicholas Winton se premiéry filmu Nickyho rodina osobně zúčastnil | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

„Výstavy budou otevřeny ve 13 hodin místního času v Londýně a ve 14 hodin místního času v Praze. Je symbolické, že děti, které nastupovaly v Praze do vlaku, skončily na nádraží Liverpool Street Station, kde výstava bude otevřena,“ řekl Radiožurnálu autor výstavy, režisér, kameraman a fotograf Jaroslav Brabec.

Přítomen bude i sir Nicholas Winton, v Praze na Vyšehradě i v Londýně mu jeho děti dodatečně popřejí k narozeninám, které měl před dvěma dny.

Výstava nabídne materiály z muzeí, fotografie a dokumenty ze soukromých archivů Wintonových dětí. Nebudou chybět ani fotografie z historického vlaku, který před dvěma lety projel tehdejší trasou a vezl i některé Wintonovy děti a jejich rodiny.

Igor Maňour, Martin Mašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme