Světový den rádia odkrývá další perspektivy média

Rádio rozhodně není mrtvé médium. Upozornit na to má vůbec poprvé i dnešní Světový den rádia, ke kterému se Český rozhlas připojuje. O speciální připomínce rozhodla loni organizace UNESCO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysílací studio, rozhovor (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki

S nápadem přišla Španělská rozhlasová akademie. UNESCO zvažovalo několik návrhů a nakonec stanovilo Světový den rádia na 13. února, kdy v roce 1946 vzniklo Rádio Spojených národů, tedy United Nations Radio.

Radiožurnál po celý den nabízí zajímavé reportáže s rozhlasovou tématikou od zahraničních zpravodajů. Se stanicí Dvojka si posluchači v soutěži ověří znalost legendárních znělek Českého rozhlasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Perspektivu rozhlasu přiblížil ve Světě o jedné ředitel odboru Nových médií ČRo Alexandr Pícha

Český rozhlas 6 se bude ve svém pořadu Média v postmoderní době zabývat zahraničním vysíláním Českého rozhlasu a Rádio Česko odvysílá rozhovor se Stevem Kornem, presidentem Rádia Svobodná Evropa.

Více informací o programu jednotlivých stanic Českého rozhlasu je na internetových stránkách a také na oficiálním webu www.worldradioday.org.

Ředitel odboru Nových médií ČRo Alexandr Pícha ve Světě o jedné připomněl silnou stránku rádia, a to je provádět při poslechu jinou činnost. „Což vám neposkytne ani televize, ani internet, Rádio i do budoucna zůstane silným médiem.“

Český rozhlas do budoucna počítá s vytvořením čtyř celoplošných stanic, mezi které by měla patřit i stanice mluveného slova.

„Dnešní svět nových médií trochu smazává rozdíl mezi celoplošnou a regionální stanicí,“ připomněl Alexandr výhody připojení na internetu. Každý rozhlasový projekt má i svou webovou stránku, na níž má posluchač možnost i zpětného poslechu a zobrazení fotografií a dalších dokumentů.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme