Žena šla pěšky 450 kilometrů po stopách pochodu smrti lidických žen

Po čtrnácti dnech dnes končí pěší putování po stopách pochodu smrti lidických žen. Již podruhé jej zorganizovala Milena Městecká, která pěšky putovala z německého Ravensbrücku zpět do Česka. Jejím cílem je Nový Bor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koncentrační tábor Osvětim | Foto: Martin Kozák

Milena Městecká akci uspořádala na počest pěti žen, které se po útrapách v německém koncentračním táboře Ravensbrück a útěku z pochodu smrti, na jehož konci měly být zastřeleny, vydaly na cestu zpět do Čech.

Uprchlice putovaly bez jídla, teplého oblečení, vhodné obuvi a mapy a ve zbídačeném stavu po bezútěšných měsících prožitých za branou tábora.

Milena Městecká ukončí pochod dlouhý 450 kilometrů dnes v odpoledních hodinách. Cílovým místem je Nový Bor na Českolipsku. Až tam ženy v roce 1945 došly, než se jich ujali vojáci a pomohli jim.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední etapu pochodu s Milenou Městeckou zdolala i reportérka Českého rozhlasu Šárka Škapíková

Milena Městecká chce akcí připomenout historii a přimět k zamyšlení. Podle ní si dnes lidé stále na něco stěžují, mají posunutá měřítka a zapomínají na historii a na to, že jejich předkové měli mnohem závažnější trápení.

Během putování se k organizátorce připojili další lidé. V průběhu cesty neměla žádné problémy a podle svých slov potkávala jen ochotné lidi jak na německé, tak české straně. Doufá proto, že se k ní při příštím pochodu přidají další lidé.

Šárka Škapiková, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme