Zkázu Titaniku připomíná loď Balmoral. Vyplouvá po stopách kolosu

Necelé tři hodiny stačily v noci na 15. dubna 1912 k tomu, aby definitivně skončil sen o dokonalosti chlouby britského loďstva, parníku Titanic. Podle některých nepotopitelná loď se po srážce s ledovcem potopila. Před 100 lety Titanic na svou první plavbu vyrazil z anglického přístavu v Southamptonu. A právě dnes se z toho místa po stopách Titaniku vydává loď Balmoral.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestující lodi Balmoral uctí plavbou oběti Titaniku | Zdroj: ČTK

Loď vypluje v 16h SEČ a vypravuje ji na dvanáctidenní plavbu britská cestovní kancelář Miles Morgan Travel. Cestující uvidí Cherbourg v severozápadní Francii a potom irský přístav Queenstown, kde Titanic nabíral cestující.

Přehrát

00:00 / 00:00

Paralelu mezi loděmi Titanic a Balmoral přibližuje Milan Kocourek

Loď pak bude směřovat do Nového Skotska v Kanadě na západním pobřeží Atlantiku, kde jsou pohřbeny některé z obětí Titaniku. Další cesta je pak do New Yorku, kam měl Titanic doplout.

Pro cestující je připraven na lodi během plavby bohatý program přednášek a filmů o zkáze Titaniku, ale i o lidech kolem něj. Titanic vyplul 10. dubna 1912 a o čtyři dny později narazil na ledovec. Bylo to 20 minut před půlnocí.

Plavba lodi Balmoral je naplánována tak, aby právě ve chvíli stého výročí loď dorazila k místu neštěstí.

Cestující se mají shromáždit na palubě, aby vzdali hold obětem Titaniku a totéž o tři hodiny později, kdy kolos klesl pod hladinu.

Cena této plavby stála zájemce od 4,5 do 12,5 tisíce dolarů. První, druhá i třetí třída je na lodi zachována. Od dob Titaniku se ceny poněkud zvedly. Tehdy stála cestující třetí třída 4 dolary.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme