Angličtí setři jsou téměř na vyhynutí. V kurzu jsou exotická plemena

Angličtí setři jsou téměř na vyhynutí. Toto lovecké plemeno přestává být populární. V Anglii jsou dnes v kurzu více exotická plemena jako jsou husky nebo čivavy. Podle britského serveru BBC jsou v zemi jejich původu už pouze tři chovatelské stanice a na celém světě je jen 600 kusů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anglický setr | Foto: Martin Smrček

V České republice je podle chovatelky anglických setrů Jany Johaníkové Bednářové 39 chovných fen a 26 chovných psů. Štěňat je kolem 60 až 70 ročně. Podle ní je na světě víc anglických setrů, než BBC uvádí.

Anglický setr je lovecké plemeno, které by mělo být využíváno na hon. Drobné zvěře ale podle Johaníkové Bednářové ubývá.

„Myslivci je využívají tam, kde je hodně drobné zvěře. Anglický setr je perfektní lovecký pes, ale v dnešní době drobná zvěř ubývá. Je vhodný na různé aktivity co se týká agilit a sportů,“ říká chovatelka Johaníková Bednářová.

Anglický setr je hyperaktivní plemeno, ale je to rodinný pes. „Přizpůsobí se, může žít i v bytě nebo na zahradě, není to problém,“ říká Johaníková Bednářová.

Zuzana Filípková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme