Doksy aneb Třeskoprsky otevřely naučnou stezku Čtyřlístku

V bydlišti známého českého komiksu Čtyřlístek, v Třeskoprskách dnes slavnostně otevřeli novou naučnou stezku. Měří 12 kilometrů a vede kolem Blaťáku. Kdo čirou náhodou neví, kde jsou Třeskoprsky a Blaťák, může si prohlédnout mapu v oblasti Doks a kolem Máchova jezera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček se svými postavičkami | Zdroj: ČTK

Renata Mauserová z Městského informačního centra v Doksech – neboli Třeskoprskách – provedla dnes po naučné stezce kolem Blaťáku první výpravu. Přiblížila všechny zajímavosti.

„Králův stolec je skalní útvar v lese, který je asi 400 metrů vysoký a je plochý. Vypráví se o něm legenda, že v době, když tu pobýval císař Karel IV. – tedy ve 14. století, vytvořili mu jeho služebníci na skále posezení, ze kterého hleděl na své vodní dílo: velký rybník, dnešní Máchovo jezero,“ přibližuje jednu ze zastávek Renata Mauserová.

Ilustrátor a autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček přijímá od dětí návrhy na dobrodružství dalších sešitů. Děti si přejí, aby Čtyřlístek našel poklad zakopaný pod vodou někde v keňské džungli. Jedna z dospělých návštěvnic se přimlouvá za to, aby Myšpulín vynalezl automatickou žehlírnu, kam by padalo prádlo přímo z pračky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Naučnou stezku kolem Blaťáku si se Čtyřlístekm prošla i reportérka Českého rozhlasu Ivana Bernáthová

„To je určitě dobrý nápad. Zatím musejí chlapci pomáhat. Fifinka, to je ta odborná práce, žehlí, jeden musí skládat, jeden musí uklízet prádlo tam, kam patří, a jeden to vyndává z té pračky,“ popisuje Jaroslav Němeček, jaký je současný stav.

A když všichni pomáhají, bude mít snad Fifinka čas vydat se s Bobíkem, Pinďou a Myšpulínem kolem Blaťáku.

Ivana Bernáthová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme