EXPO 2012 v Jižní Koreji se zaměřuje na mořský život

Jižní Korea letos hostí mezinárodní výstavu EXPO 2012. Inspiraci organizátoři našli v oceánu a na jeho pobřeží. Mořským světem ale nechtějí jen bavit. Důležitou součástí výstav je i téma životního prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

EXPO 2012 v Jižní Koreji | Foto: Kateřina Procházková

V některých pavilonech na EXPU v přímořském městě Yeosu jsou k vidění i expozice, které upozorňují na zhoršující se stav moří a oceánů. Ale nejsou tam jen informace o ekologických katastrofách a hrozbách, většinou je moře představováno z té krásné stránky.

Nejpůsobivější je samozřejmě pavilon samotné Jižní Koreje. Podle organizátorů Soul do EXPA investoval neskutečných 10 miliard amerických dolarů, tedy skoro 200 miliard korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

O EXPU 2012, které se koná v jihokorejském v přímořském městě Yeosu, mluvila na Radiožurnálu východoasijská zpravodajka Českého rozhlasu Kateřina Procházková

Návštěvníky na jihokorejské EXPO budou lákat pravděpodobně akvária s mořskými živočichy. V jednom z takových maxi-akvárií pak mezi živými rybami plavou dokonce i rybky roboti.

Asijské návštěvníky jistě zaujme plovoucí stage nebo nejvyšší varhany na světě, které jsou zároveň vyhlídková věží a čističkou vody. Ta pak z mořské vody vytváří vodu pitnou a chutnou. Jde o jednu z technologií, kterou dnes Jižní Korea úspěšně prodává do celého světa.

Světové výstavy se účastní přes sto zemí a deset mezinárodních organizací. Česká republika na letošním EXPU v Yeosu zastoupená není. Důvodem jsou údajně finance. Podle mnohých je to ale velká škoda, jelikož Jižní Korea je jedním z největších asijských investorů v České republice a o naši zemi mají Jihokorejci zájem nejen kvůli investicím, ale fascinuje je také česká kultura a historie. Jihokorejci patří také mezi nejčastější asijské návštěvníky České republiky.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme