Gorila Moja dorazila do nového domova a seznamuje se s novou rodinou

Gorilí samice Moja dorazila v úterý večer do svého nového domova, španělského přírodního parku Kabarseno. Cestou z Prahy ji doprovázeli ošetřovatelé, veterináři a speciální posádka. Transport proběhl v pořádku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moja zamíří do Španělska

Moja zamíří do Španělska | Foto: Tomáš Adamec

Moja cestovala v bedně se svou fotografií a nápisem ‘Adiós, Moja‘. Let trval necelé čtyři hodiny. Během něj dostala najíst a napít.

„Dostala sušené švestky nebo hroznové víno. Občas byla i slyšet, což bylo podle veterináře lepší, že svoji naštvanost, že je zavřená dávala najevo, než kdyby byla letargická a smutná,“ přiblížila ve Večerním Radiožurnálu reportérka Lucie Husárová, která cestu Moji sledovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cestu Moji do nového domova sledovala reportérka Radiožurnálu Lucie Husárová

Po příletu do Španělska strávila Moja ještě asi zhruba půl hodinu v bedně na nákladním automobilu. Těsně před dvacátou hodinou dorazila do nového domova, do parku Kabarseno. Tam byla bedna s gorilí samičkou pomocí malého jeřábu sundaná z auta.

Po tomto manévru byl box dovezen ke speciálnímu vchodu do vnitřní expozice, kde byla Moja vypuštěna. „Podle očekávání doslova vylítla během vteřiny ven z bedny. Poté dostala první zaslouženou odměnu v novém domově,“ přiblížila reportérka.

V parku na Moju čekala nová rodina, dvě samice a jeden samec. Zatím je dělí skleněné okno, seznamování má proběhnout postupně. U Moji, jsou stále dva ošetřovatelé z pražské zoo. Jeden z nich s ní zůstane do pondělí, aby ji pomohl s aklimatizací.

V parku Kabarseno mají zatím tři gorily, chtějí ale založit velký chov goril. A očekává se, že právě Moja by se samcem měla založit novou rodinu.

Lucie Husárová 1, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme