Gorila Moja se chystá za svou novou rodinou. Do Španělska

Gorila Moja, první gorilí mládě odchované v pražské zoologické zahradě, se v říjnu přestěhuje do Španělska. Nový domov nalezne v přírodním parku Cabárceno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moja chová svého o tři roky mladšího bratra Tatua | Foto: Khalil Baalbaki

Pražská zoologická zahrada chystá přesun populární Moji. První gorilí mládě narozené v České republice musí opustit svou rodinu kvůli hrozícímu zabřeznutí s příbuzným samcem.

Podle Jany Ptačinské-Jirátové se tak zvýší pravděpodobnost, že porodí zdravé mládě.

„Moja už nám odrostla z dětských let, je dospělá. A my jsme ji už od loňského roku museli podávat antikoncepci. Je pohlavně zralá a hrozilo, že by ji vlastní otec mohl napářit. V současné době je ve skupině s vlastní matkou a vlastním otcem a je čas, aby ji opustila a hledala si svou vlastní rodinu. A do budoucna, jak doufáme, zplodila i své vlastní mládě.

Moja se narodila před sedmi lety gorilám Richardovi a Kijivě. Její budoucí nový domov na severu Španělska, vznikl asi před 20 let. Nyní tam žije skupina tří goril, a to pětadvacetiletý samec Niky, který pochází z Afriky a je geneticky mimořádně cenný, dále třicetiletá samice Nadia a pětiletá samička Chelewa.

Milan Kopp, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme