Gorilí mládě v Troji vidělo už 10 tisíc lidí. Zoo teď očekává další přírůstek

Gorilí novorozeně přilákalo do pražské zoologické zahrady o svátcích rekordní množství lidí. Přišlo na svět 22. prosince a podle odhadu Michala Šťastného z tiskového oddělení zahrady se na něj a jeho matku Kijivu zatím přišlo podívat kolem 10 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gorilí novorozeně, které se narodilo v sobotu 22. prosince v pražské zoologické zahradě | Zdroj: ČTK

Jen na Štědrý den přišlo do zoo kvůli gorilímu novorozeněti 5 tisíc lidí, což je zřejmě největší denní návštěvnost v celé historii zahrady v Troji. Radiožurnálu to potvrdil současný ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Oběma gorilám se podle něj daří dobře:

„Co je docela zajímavé, že Kijivu už ho (gorilí mládě) na okamžik půjčila Shindě a ta ho ukázala našim chovatelů. Nicméně je ještě předčasné mluvit o tom, jakého pohlaví mládě je. Tam budeme ještě nějakou dobu čekat na výsledky genetických analýz.“

Zoologická zahrada v pražské Troji teď navíc každým dnem čeká další gorilí přírůstek. Březí je totiž i Kamba. Pražská zoologická zahrada už pro samici zřídila provizorní porodní sál a hlídat ji má 15 lidí. Kambě je totiž 40, před lety porodila mrtvé mládě a má potíže se srdcem.

„Tam se obáváme komplikací a snažíme se, abychom byli připravení jim případně čelit,“ uvedl Bobek.

Jana Zemanová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme