Jihlavská zoo nabízí lidem návštěvu pěti kontinentů na jediném místě

Jihlava má ode dneška zoologickou zahradu pěti kontinentů. Stavbaři na největším projektu v historii jihlavské zoo pracovali za běžného chodu pět let. Pomohly i další zoo v zemi. Dnes otevírá jihlavská zahrada poslední pavilon. Stavba celkově vyšla zhruba na 124 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tropický pavilon Zoo Jihlava | Foto: Hana Mikulincová

Obrovský plán se bez větších problémů podařilo dotáhnout do konce. Přibylo několik nových pavilonů a výběhů, díky nimž se rozšiřuje i množství chovaných exotických zvířat. Dnes zoo otevírá poslední a největší pavilon - tropický.

„Celý pavilon je koncipován jako tropická řeka velké vodní nádrže, kde budou anakondy či velké vodní želvy. Celkem 70 nových terárii, vodopády,“ popisuje mluvčí zoo Martin Maláč.

Návštěva tropického pavilonu navíc podle něj skrývá příběh. „Návštěvníci by měli jít po stopách pilota z havarovaného letadla, které v útrobách obřího pavilonu určitě nepřehlédnou,“ dodává mluvčí.

Tropický pavilon Zoo Jihlava | Foto: Hana Mikulincová

S některými zvířaty se jihlavská zoo kvůli stavbě nových pavilonů nadobro rozloučila, některá byla v azylu u zaměstnanců doma, hlavně ta drobná. Většina jich ale samozřejmě zůstala v zahradě, i když se v době stavby různě stěhovala.

Tropický pavilon Zoo Jihlava | Foto: Hana Mikulincová

Mnohá zvířata však skutečně odjela „na prázdniny“ do sousedních zoologických zahrad. Například krokodýlí pár, o který se po dobu přestavby tři roky starala protivínská zoo. Je jim kolem čtyřiceti let a jsou asi nejstaršími obyvateli jihlavské zoo.

Tropický pavilon Zoo Jihlava | Foto: Hana Mikulincová

Chloubou jihlavské zoo jsou také žirafy. Nově se tam ale objevily i dvě desítky druhů zvířat a další ještě přibudou. Mezi nimi například vlci a aligátor.

Tropický pavilon Zoo Jihlava | Foto: Hana Mikulincová

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme