Kocour z útulku bude lovit myši v budovách britského ministerstva zahraničí

Britské ministerstvo zahraničí obsadilo funkci "hlavního lovce myší". Role se ujal kocour Palmerston, který už má za sebou první, převážně seznamovací pracovní den. Ministerské budovy v centru Londýna jsou známé výskytem hlodavců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kočka | Foto: Fotobanka Pixabay

Nalezenec z největšího britského psího a kočičího útulku v londýnském Battersea dostal jméno po někdejším premiérovi a šéfovi britské diplomacie, vikomtu Palmerstonovi.

Jeho nástup do funkce si nenechalo ujít žádné z velkých britských médií. Kocour se stal také hitem ostrovních sociálních sítí.

„Jeho hlavní rolí bude chytit nějaké myši nebo dokonce krysy. Bude ale také dělat společníka zaměstnancům ministerstva, kteří jsou rádi, že budou mít kolem sebe tak společenského tvora," řekla BBC ošetřovatelka z útulku Battersea, Lindsey Quinlanová.

Mluvčí ministerstva zahraničí přispěchala s ujištěním, že černobílý kocour nestál britského daňového poplatníka ani penny. Všechny náklady půjdou ze společného fondu zaměstnanců ministerstva.

Palmerston se stane sousedem kocoura Larryho, který je postrachem myší v sídle premiéra v Downing Street.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme