Kůrovec trápí šumavské lesy oproti loňsku mnohem méně

Kůrovcem napadených stromů v Šumavském národním parku je letos výrazně méně než loni. Jejich jen 15 tisíc oproti loňským 50 tisícům. Nejhorší je momentálně situace v západní části Šumavy, kde je vysoké zastoupení smrku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dřevorubec v Národním parku Šumava | Foto: Filip Jandourek

Stejně jako v loňském roce použije Správa národního parku v lesích i ekologicky šetrný způsob asanace, tedy odkorňování napadených stromů nastojato, dodává mluvčí parku Pavel Pechoušek:

„V lesích, o které se stará správa Národního parku Šumava, je letos o více než dvě třetiny méně kůrovcem napadených stromů, než tomu bylo v loňském roce. Jedná se o oblasti, kde správa parku aktivně proti kůrovci zasahuje.“

„K této dobré bilanci nám pomohl především včasný a efektivní loňský asanační postup v lese. A také použití obranných zařízení. Například ve formě trojnožek, lapáků a moderních insekticidních sítí, které jsou ekologicky nejšetrnější,“ poznamenal Pechoušek.


Zvětšit mapu

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme