Liberecké tygříky Gaiu, Liama a Sambura čekají křtiny

Liberecká trojčata vzácných bílých tygrů, které se od svého narození v červenci tohoto roku už stačila stát světovými mediálními hvězdami, dnes mají křtiny. Dva tygříci a jedna malá tygřice dostanou jména Liam, Sambur a Gaia. A jejich kmotrou se mimo jiné stane dvojnásobná olympijská vítězka Bára Špotáková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílá tygřata: dva samečci, jedna samička | Foto: Zoo Liberec

Trojčata bílých tygrů se křtí v Liberci po 10 letech. Tehdy dostala jména úplně první tygří mláďata Achilles, Artemis a Afrodita. Křtiny teď budou podle Ivana Langra z liberecké zoo trochu jiné než v roce 2002:

„Pokud si lidé vzpomenou, tak před těmi deseti lety viděli koťata velmi zblízka, na pódium byla donesena v košíku. S tím teď rozhodně počítat nemohou, změnila se filozofie. V žádném případě nebudeme brát mláďata od jejich matky. Nebudeme stresovat ani ji, ani je. Návštěvníci se budou muset spokojit s jakýmsi symbolickým křestem.“

Tygří slečna, jejíž dědeček je Achilles, dostane jméno Gaia - je řeckého původu a znamená Země. První z tygřích kluků bude Liam. Toto francouzské jméno má připomenout francouzskou větev libereckých bílých tygrů. Odtamtud totiž pochází otec trojčat Paris.

Druhý bílý tygřík se pokřtí hindským jménem Sambur. Mimo jiné i proto, že základem chovu byl indický bílý tygří samec Mohan, odchycený v přírodě v roce 1951 a chovaný u maharadži z Rewy.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme