Litoměřicko už třetí den pátrá po uprchlém klokanovi

V okolí obce Sulejovice na Litoměřicku už třetí den probíhá pátrání po uprchlém klokanovi. Roční klokan Joyi utekl ve středu a od té doby ho majitel se skupinou dalších lidí hledá mimo jiné i s pomocí vrtulníku. Klokan ale stále uniká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klokani v nové expozici olomoucké zoo | Foto: Milan Kořínek

„Když nám někdo zavolá, že ho někde viděl, tak se sebereme, vezmeme co nejvíc lidí a jedeme hledat. Kromě toho pátráme, kde si myslíme, že by mohl být,“ popisuje pátrání majitel Joyeho Jaromír Latislav.

Hledají ho ráno a večer, protože to jsou denní doby, kdy je klokan aktivní.

„Policie objednala veterináře, který má uspávací flintu a je schopný namíchat uspávací látku na takové zvíře,“ dodává další způsob, jak ho chytit.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zatím bezvýsledném patrání mluvil ve vysílání Radiožurnálu majitel klokana Jaromír Latislav

Klokana skoro chytili už včera, ale nakonec jim opět unikl.

„Lidé, kteří nám pomáhali, se nedali úplně zorganizovat tak, abychom utvořili kruh. Měli jsme tam zelenou síť, do které by vběhl, ale bohužel mezi námi byly mezery a lidé podnikali výpady a snažili se ho chytit,“ vypráví Latislav.

Joyi ve středu utekl ze zahrady dírou v drátěném plotě. Chovatel neví, jak se tam mohla ocitnout. Podle něj mohl pletivo někdo rozmotat, nebo se dovnitř dobýval pes.

Jaromír Latislav si pořídil klokana místo psa nebo kočky kvůli svému kladnému vztahu k Austrálii. Klokan je prý nenáročný na chov, ideální do českých podmínek. Dokonce může být i celoročně venku.

„Přes den, kdy je největší vedro, leží a spí zalezlý ve stínu. Teď je tolik trávy a on je schopný přijmout vodu jenom z potravy,“ popisuje, jak Joyi snáší vysoké teploty.

Větší problém by byl podle něj, kdyby ho někde chytil pes nebo liška.

Jan Richter, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme