Mineralogové si dávají sraz na mezinárodní burze v Pardubicích

Mineralogové se dají poznat poměrně snadno. V ruce mají kladívko, koukají výhradně do země a na zádech vlečou batoh plný kamenů. Dnes si dávají po dvaatřicáté sraz na mezinárodní burze v Pardubicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mineralogie (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Důvody, proč se člověk stane sběratelem, jsou různé. „Kdo se zajímá o tohle sbírání, tak alespoň nechodí do hospody, je to zdravé chodit po lomech, má to jedině výhody,“ říká jedna ze sběratelek a další sběratel připojuje:

„Člověk si tím přivydělá na pivčo, ale já se tím nechci živit, protože mineralogie je můj koníček.“

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž RR Pardubice-minerály.mp3

Sběratelé z Česka, Polska i Německa dnes budou vystavovat, vyměňovat nebo prodávat kameny všech druhů, barev i velikostí. A právě v mineralogii platí více jak jinde, že není všechno zlato, co se třpytí.

„Řekl bych, že dnes je tak obecně zájem o minerály, které se lesknou, voní dálkou a jsou opředeny určitým tajemstvím,“ dodává další sběratel. V přírodě je známo kolem 4300 minerálů. Každým rokem je objeveno kolem dalších pěti minerálů.

Burza minerálů potrvá v Domě kultury na Dukle v Pardubicích do 15 hodin.

Michaela Vydrová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme