Na okraj Beskyd se zatoulalo medvídě. Při hodování na jablkách ho zachytila fotopast

Do lesů v okolí Valašského Meziříčí se tento týden zatoulalo medvídě. Zachytila ho fotopast, kterou na místě nastražili myslivci. Ty přítomnost přibližně dvouletého medvěda hnědého překvapila. V oblasti totiž dosud na stejné zvíře nenarazili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přibližně dvouletý medvěd hnědý se zatoulal do lesů na okraji Beskyd, ukázala fotopast. S myslivci, kteří ji nastražili, mluvila Jana Čadová | Zdroj: ČTK

Fotopast v lokalitě umístil myslivec Jiří Žilinský, aby zjistil, jaká zvěř a v jakém počtu se zde zdržuje. „Mezi osmou a devátou hodinou byl zachycen medvěd, který si pochutnával na jablkách a chlebu nasypaném zvěři pro přikrmování,“ řekl.

„Usoudili jsme, že je to buď dvouletý medvěd, kterého už odbyla samice, nebo starší, který byl při páření odbyt starším medvědem a hledal jinou lokalitu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Přibližně dvouletý medvěd hnědý se zatoulal do lesů na okraji Beskyd, ukázala fotopast. S myslivci, kteří ji nastražili, mluvila Jana Čadová

Odkud dvou až tříleté medvídě přišlo, zůstává pro myslivce záhadou. „Nejsou záznamy, že by se v této oblasti někdy medvěd vyskytl,“ dodal Žilinský.

Podle Marka Netoličky z městských lesů je pravděpodobnost, že by šelma zaútočila na turisty, velmi malá. „Medvěd je velice plaché zvíře a opatrné,“ vysvětlil.

„Většinou lidé doporučují, co mám zkušenosti od slovenských lesníků, lehnout na zem, nehýbat se a doufat, že do vás medvěd dvakrát, třikrát dloubne a odejde pryč,“ poradil pro případ, že by někdo na zvíře přesto narazil.

Nepravděpodobné je ale podle myslivců i to, že by se medvídě na místo vůbec vrátilo. Nejspíš se už vydalo zpátky na Slovensko.

Jana Čadová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme